NOVÝ PROGRAM AKCELERACE V SEKCI - SPEED NOVÝ PROGRAM IN-SEASON V SEKCI - GYM

Anatomická Adaptace 2.0

TRAIN WITH US #BEPREP

Anatomická Adaptace 2.0

ZÁKLADNÍ KÁMEN FYZICKÉ PŘÍPRAVY KAŽDÉHO SPORTOVCE

990 Kč
Kategorie: GYM

Všichni sportovci, kteří jsou angažování v kompetitivním sportu, by měli následovat roční tréninkový program, který směřuje k patřičnému vrcholu, případně více vrcholům (soutěž, zápas, play-off, baráž, kvalifikace, finálový turnaj, závody či finále poháru apod.). 

Proto, aby sportovec mohl podat svůj nejlepší výkon, potřebuje mít solidní fyzické základy. Jedním z klíčových faktorů pro vybudování solidních základů je silový trénink. Dalším důležitým bodem v cestě za dosažením skvělých výkonů či výsledků ve svém sportu je, aby ty, jako sportovec jsi zůstal/a zdráv/a, bez zranění (anglicky pain free), a mohl/a po dlouhou dobu konzistentně trénovat. 

Sportovci velmi často dělají jednu velkou chybu, kterou je přeskakování základní fáze, anatomické adaptace. Toto slovní spojení můžeš také znát pod pojmem Strukturální balanc. Čili celková vyváženost v rámci funkčnosti těla.

Pokud jsi měl delší tréninkový výpadek, začínáš po delší době trénovat nebo jsi po  zranění a vracíš se ke svému sportu, tento program je určen právě tobě. 

Program by ti tudíž měl sloužit k nastartování přípravy nebo dlouhodobého tréninkového cyklu, protože pokládá základy pro další fáze rozvoje fyzických kvalit. V další řadě tato tréninková fáze výrazně podporuje a zlepšuje zdraví a pracovní kapacitu struktur (vazů, šlach, úponů), čímž snižuje riziko výskytu zranění. To ti ve výsledku umožní konzistentně trénovat a tím se tak kontinuálně zlepšovat.

Anatomická adaptace se vyznačuje velkým objemem práce. Setkáš se tak s vysokým počtem opakování v rozmezí 10-15 pro danou partii. Nejen vysoký objem, ale také vysoká intenzita je nedílnou součástí fáze AA (anglická zkratka, Anatomical Adaptation). Téměř u všech cviků se budeš pohybovat v rámci RPE okolo čísel 7-9, což znamená 1-3 opakování v zásobě (znáš z program manuálu). 

Oproti prvnímu programu Anatomické adaptace (1.0) jsme v této verzi udělali pár změn. 

Ve verzi Anatomická adaptace 2.0 jsme výrazně pozměnili obsah,  udělali jsme redesign tabulek - praktické části a přidali jeden extra trénink navíc, zaměřen na opomíjené části sportovcova těla, ale tak jisto respektující pravidla tréninku v této přípravné fázi. 

V obsahu tréninkových jednotek tak narazíš na tréninky složené z trisetů (2 tréninky) a minikruháčů (1 trénink).