NOVÝ PROGRAM AKCELERACE V SEKCI - SPEED NOVÝ PROGRAM IN-SEASON V SEKCI - GYM

3. Rok Spolupráce s Házená Nové Veselí

V tomto blogovém příspěvku bychom Vám rádi popsali naši spolupráci s týmem Házená Nové Veselí. Jedná se o konzultační činnost v rámci klubové silově-kondiční přípravy mezi týmem a námi - firmou Athletes PREP.

Nové Veselí je s námi prakticky od začátku a naše spolupráce trvá již 3 roky. My si této spolupráce nesmírně vážíme a jsme rádi že tuto sezónu začíná tým sklízet ono pomyslné "ovoce", kdy se mu výsledkově nadstandartně daří.

 

574546ED-3E88-4AAD-8F72-B91BEB146AB0

 

Více o naší spolupráci a o tom jak může vypadat už hlavní trenér Peter Kostka:

 

Peťo Kostka - hodnocení 

Dávno preč sú časy, kedy bola športová príprava hádzanárskych družstiev založená iba na herných cvičeniach a špecifickej taktike. Rovnako preč sú časy, v ktorých bol hádzanársky tréner súčasne trénerom kondičným, mentálnym či špeciálnym pre jednotlivé hráčske funkcie. 

Intenzifikácia športových hier akou je aj hádzaná neuveriteľne zvýšila dôraz na kvalitnú a najmä komplexnú pripravenosť hráčov. Plánovanie dlhodobého tréningového procesu je alchýmiou, založenou na odbornosti a detailnosti vo všetkých aspektoch, ktoré determinujú herný výkon športovca. Jeden tréner, akokoľvek skvelý a skúsený špecialista na hernú prípravu, nedokáže pokryť aktuálne požiadavky, nevyhnutné na dosiahnutie dlhodobého progresu hráčov.

  blog

 

Spolupráca s Athletes PREP. nám umožnila vyplniť prázdne miesto, doslova markantný kvalitatívny rozdiel medzi hernými a kondičnými tréningami a predovšetkým posunúť klubový koncept práce vo všetkých kategóriách o niekoľko stupňov vyššie. Tu nejde iba o systematické silové či bežecké tréningy, ktoré Athletes PREP. pripravujú.

Základný princíp našej spolupráce stojí na pravidelnej komunikácii a operatívnych úpravách vzhľadom na špecifické okolnosti a možnosti jednotlivých tímov. Kondičná príprava, t.j. sila, rýchlosť, vytrvalosť a koordinácia, sa stali pevnou a hlavne veľmi úzko prepojenou súčasťou tréningového procesu.

Vďaka Athetes PREP. sa do našich týždenných mikrocyklov efektívne zapracovalo detailné plánovanie, založené na efektívnej superkompenzácii, dlhodobej edukácii hráčov v oblasti individuálnej pripravenosti, profesionalizmu, regenerácie, životosprávy a optimánej suplementácii.

 

184784407_165924645533682_7051353294114108648_n

 

Kondičná príprava už nie je oddelenou a samostatne si žijúcou zložkou našej športovej prípravy, neraz založenej viac na pocitoch než na odbornosti. Naopak, stala sa jej neoddeliteľnou súčasťou, úzko prepojenou s každým herným tréningom či zápasom.

Athletes PREP. narušilo mnoho nesprávne zažitých stereotypov a vnieslo do nášho tréningového procesu perfektnú symbiózu, spájajúcu všetky aspekty, ktoré ovplyvňujú nielen individuálny herný výkon, ale súčasne aj herný výkon celého družstva.

 

 

lista-spoluprace 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení